Můj život s miminkem

Možná se potřebuji jen vypsat, možná bude někdo potřebovat číst co prožívám... kdo ví. Každopádně cítím už nějakou dobu potřebu psát o tom, co prožívám, co se mi osvědčilo, co jak vnímám, o čem přemýšlím. Kolem výchovy a péče o miminka je toho tolik dogmatického jako snad kolem mála dalších životních situací. O těhotenství a porodu nemluvě.

Mám v sobě potřebu prožívat a řešit témata vyvstávající od doby před početím až po život miminka s námi "ve velkém světě" trochu jinak než je běžné a hlavně tak, jak to cítím v sobě, a jak to vnímám u děťátka.

Měla jsem hodně času na přípravu na příchod dušinky "našeho" děťátka, kterou jsem cítila už pár let před početím. Na promyšlení a procítění toho, co a jak s miminkem chceme a nechceme ve všech možných situacích a rovinách. Pak už jsem se to snažila ladit tak, aby nám to vyšlo i v "reálu". Skutečnost je vždycky trochu jiná než očekávání a teorie a některé věci jsem stejně nestihla. Přesto tuším, že se toho dost povedlo a vede, i když v mateřské roli taky někdy pěkně plavu .

Nechci nikomu radit ani vytvářet vzor. Každá žena, děťátko i rodinný systém jako celek je naprosto individuální jednotka s individuálními potřebami, výbavou a rozměry. Nabízím spíše své intimní zpovědi a logické úvahy. Třeba jako inspiraci, podporu, možnost k rozčilení... prostě si s tím naložte, jak chcete :-)