Jak terapie probíhá

 

Vše začíná Vaším rozhodnutím, že byste rádi využili možnost hlubinného prožívání. A s tím úzce souvisí záměr, se kterým do sezení vstupujete. Záměr je velmi důležitá součást celkového procesu, protože Vás předem ladí s nitrem a zároveň Vás to v daném tématu otevírá. A tak si před každým sezením promyslete a prociťte, co byste rádi viděli, změnili, vyčistili, atd. Je běžné, že se během jednoho sezení čistí několik témat, a tak si nelamte hlavu s tím, co zrovna teď řešit, a co by mělo počkat. Co se má ukázat, to v sobě potkáte. A tím pravděpodobněji, čím víc se na to budete ladit, čím víc se tomu otevřete.

Během terapie se sedí v pohodlném křesle, v klidu, příšeří a teple. Začíná se nejprve celkovým uvolněním těla s pozorností na dech, až po té začne práce samotná. Vaše vědomí nebude během hlubinného prožívání pod hypnózou, využijeme stavu alfa, který je vlastní každému z nás převážně před a po probuzení, a během něhož jsme schopní vnímat vše kolem, a přesto se dostat hlouběji do našeho nitra, do naší bytosti. Samozřejmostí je i návrat zpět do běžného stavu po dokončení sezení.

Časová náročnost je různá. Záleží na individualitě každého léčeného a na tématech, která se otevřou. Může se pohybovat mezi dvěmi a čtyřmi hodinami. Je lepší si po společném sezení neplánovat nic náročného a důležitého. Dopřejte si klid, buďte po terapii na sebe hodní. Nechte to tak zvaně doznít.